استناد به دوربین مداربسته برای شکایت از مجرم کافی است؟

استناد به دوربین مداربسته برای شکایت از مجرم کافی است؟

استناد به دوربین مداربسته برای شکایت از مجرم کافی است؟

 

گاهی اوقات مردم فکر می‌کنند که استناد به دوربین مداربسته ضبط شده می‌توانند از شخصی شکایت کنند درحالی که این تفکر نیازمند شرایط قانونی است.

استناد به فیلم

آیا می‌توان با استناد به دوربین مداربسته، از شخصی شکایت کرد؟

به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، همه مردم فکر می کنند که به وسیله فیلم و صدای ضبط شده میتوانند در محاکم قضایی طرح دعوا کنند و به وسیله این مدارک حکم دادگاه را بگیرند.

اما مطابق ماده ۱۶۰ قانون مجازات اسلامی ادله اثبات جرم اقرار، شهادت، قسامه و سوگند در موارد مقرر قانونی و علم قاضی هستند؛ بنابراین مطابق با این ماده قانونی فیلم ضبط شده یا صدای ضبط شده و سایر مواردی از این دست نمی‌تواند به‌عنوان تنها دلیل شاکی، کافی باشد.

البته می‌توان چنین مواردی را به‌عنوان اماره‌ای در کنار سایر اماره‌ها قرار داد که قاضی رسیدگی‌کننده به پرونده بتواند براساس آن به علم کافی در مورد قضیه دست یابد و رای صادر کند.

در حالت کلی این مدارک در پرونده‌های کیفری اماره‌ای قوی برای علم قاضی و در پرونده‌های حقوقی اماره‌ای قوی در کارشناسی است.

در همین راستا این ویدئو نمونه ای از مشکلات مردم که درگیر سرقت و … شده اند را نمایش میدهد.

سورس مقاله:

https://www.yjc.ir/00V5IG

جهت اطلاع از قیمت پک های اقتصادی دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن به این فروشگاه اینترنتی تجهیزات امنیتی نظارتی a30d30.com مراجعه کنید.

 

بهترین پیشنهادات را در صندوق ورودی خود کسب کنید

نگران نباشید که ما اسپم نمی کنیم

نظر دهید

   پاسخ دهید

   فروشگاه اینترنتی آی تی خانه
   Logo
   بازیابی رمز عبور
   مقایسه موارد
   • کل (0)
   مقایسه
   0