فریم ریت دوربین مداربسته مناسب برای ضبط چقدر است؟؟؟

فریم ریت دوربین مداربسته مناسب برای ضبط چقدر است؟؟؟

فریم ریت دوربین مداربسته مناسب برای ضبط  چقدر است؟؟؟

سرعت تصاویر پیاپی نمایش داده شده روی صفحه نمایش را نرخ فریم ریت دوربین مداربسته (Frame rate per second or fps) یا سرعت فریم ها می نامند. این معیار برای فیلم ها، تلویزیون ها، مانیتور ها و دستگاه های DVR دوربین های مداربسته به کار می روند. این معیار در دوربین های مداربسته به معنی این است که دستگاه DVR برای هر دوربین مداربسته در ثانیه چند تصویر ذخیره می کند. فریم دقیقا یک عکس است که از پشت سر هم آمدن آن ها فیلم تشکیل می شود. به این صورت می توان حرکت را در فیلم ذخیره کرد. حال این سوال مطرح می شود که چند فریم ریت برای ضبط دوربین مداربسته نیاز است؟ با دانستن این سوال می توان کیفیت تصاویر را بالا نگه نداشت اما زمان ذخیره فیلم ها و یا هزینه ها را کاهش داد.

چند فریم ریت برای ضبط دوربین مداربسته نیاز است؟

اگر دستگاه دوربین مداربسته شما 30fps است به این معنی است که فیلم ضبط شده توسط آن در ثانیه 30 فریم ذخیره می کند. هر چه قدر که این معیار بالاتر رود فیلم ضبط شده به حقیقت نزدیک تر است. در عین حال دوربین های مداربسته با معیار 15fps یا کمتر به صورت قطعه قطعه فیلم ها را ضبط می کنند و دوربین های مداربسته که از این معیار بالاتر می روند برای ذخیره سازی فیلم فضای زیادی را اشغال می کنند. در حال حاضر بهترین فریم ریت برای دوربین های مداربسته 30fps است. 30fps نه تنها برای ضبط فیلم دوربین های مداربسته مناسب است بلکه استانداردی برای تلوزیون ها و نمایشگر ها است.

فریم ریت در مقدار  زمان ذخیره سازی دوربین مداربسته بسیار نقش مهمی دارد. اگر دستگاه ذخیره کننده فیلم ها یا پهنای باند ارسال فیلم های دوربین مداربسته شما محدود است این معیار تصویر یک معیار عالی برای مدیریت حجم فیلم هاست. یکی دیگر از راه های مدیریت زمان ذخیره سازی دستگاه دوربین مداربسته و پهنای باند این است که این معیار را روی اینترنت و دستگاه ذخیره سازی را را پایین تر نگه داریم در حدود 15fps اما به صورت محلی و روی صفحه نمایش زنده، از 30fps استفاده کنیم. در این حالت دقت کنید که فیلم های ضبط شده هرگز همانند فیلم های پخش زنده نخواهد بود. (اکثر دستگاه های DVR به همین صورت منابع خود را مدیریت می کنند).

دستگاه DVR با چه نرخ فریم ریتی فیلم ها را ذخیره می کند؟

نکته دیگر این که دستگاه DVR با چه نرخ فریم ریت می تواند دوربین های مداربسته را ذخیره کند؟ دستگاه DVR با نرخ فریم ریت 60 فریم بر ثانیه را در نظر بگیرید. این نرخ تنها در صورتی قابلیت اجرا دارد که یک دوربین به آن متصل شود. در صورتی که تعداد دوربین ها از یکی بیشتر شود؛این نرخ بین دوربین های مداربسته تقسیم می شود. به عنوان مثال برای دستگاه چهار کانال با نرخ فریم ریت 60 فریم بر ثانیه، دستگاه DVR برای هر دوربین قابلیت ذخیره سازی 15 فریم ریت را دارد. بنابراین این مورد هم از موارد مهم در انتخاب نوع دوربین مداربسته است.

در ویدئو زیر نمای ساده تری از مفهوم فریم ریت برای درک بهتر آورده شده است.

 

سورس مقاله:

https://dicsan.com/security_cameras/security_cameras_frame_rate/

 

بهترین پیشنهادات را در صندوق ورودی خود کسب کنید

نگران نباشید که ما اسپم نمی کنیم

نظر دهید

   پاسخ دهید

   فروشگاه اینترنتی آی تی خانه
   Logo
   بازیابی رمز عبور
   مقایسه موارد
   • کل (0)
   مقایسه
   0