اندازه گیری دمای بدن افراد توسط دوربین های حرارتی داهوا ( Thermal cameras )

اندازه گیری دمای بدن افراد توسط دوربین های حرارتی داهوا

اندازه گیری دمای بدن افراد توسط دوربین های حرارتی داهوا یک راه حل جامع برای تشخیص کرونا و مانیتور کردن دمای بدن افراد

بررسی مسئله و راه حل:

اندازه گیری دمای بدن افراد توسط دوربین های حرارتی داهوا در محیط های مختلف و استفاده از دیتابیس تهیه شده توسط دستگاه NVR. در این راه حل از موارد زیر استفاده میشود :
 1. سنسور ( Vanadium Oxide ) ( برای تشخیص دمای افراد)
 2. سنسور 2MP نور مرئی (برای مشاهده محیط)
 3. جسم سیاه ( Blackbody ) (برای کالیبره کردن سنسور دوربین حرارتی )
 4. دستگاه ذخیره کننده NVR   با ظرفیت داخلی 4TB
این راه حل می تواند نیاز ما را جهت مانیتورینگ دمای بدن افراد (حتی زمانی که با سرعت حرکت  می کنند) و بدون تماس با آن ها را برآورده کند. این تکنولوژی می تواند به جلوگیری از مریضی های ویروسی همانند کرونا ویروس با تسریع در تشخیص و تصدیق دمای بالای بدن افراد سهم به سزایی در کنترل شیوع بیماری ایفا کند. این تکنولوژی به راحتی می تواند در محیط هایی همانند فرودگاه ها، بیمارستان ها، کلینیک ها، ادارات، و کشتی های گردشگری و هر تجتمع مردمی مورد استفاده قرار گیرد و به مانیتورینگ و کنترل شرایط کمک کند.

کارایی دوربین های حرارتی داهوا :

استفاده از تکنولوژی Uncooled Vanadium Oxide ( Vox ) :

دوربین های حرارتی داهوا از تکنولوژی  Uncooled Vanadium Oxide ( Vox ) استفاده میکند که در مقایسه با بقیه تکنولوژی ها، در محیط هایی که انتظار سرعت حرکت اشیاء بالا نیست این تکنولوژی قابلیت اطمینان بیشتری دارد.

حساسیت بالای سنسور حرارتی :

سنسور Vox برای دوربین های حرارتی داهوا حساسیت حرارتی کمتر از 50mk را به ارمغان می آورد و به دوربین اجازه میدهد که بین اجسام با تفاوت های جزئی دمایی تفاوت قائل شود و دوربین می تواند اجسامی را که تفاوت دمایی اندکی با پس زمینه خود دارند را تشخیص دهند.

آلارم هوشمند:

دوربین با یک چراغ و یک بلندگوی خارجی تجهیز شده است  و می تواند در صورت مشاهده وضعیت غیر عادی، رویداد را گزارش کند. همچیین توانایی عکس گرفتن از رویداد و ذخیره آن را دارد.

ویژگی های این راه حل :

اندازه گیری دما به صورت دقیق، موثر و با درصد خطای ناچیز دقت 0.3 درجه سانتی گراد در اندازه گیری دمایی ( در صورت وجود جسم سیاه ( Blackbody ) ) با قابلیت تخصیص دمای بدن چند فرد در یک تصویر بدون تماس فیزیکی با افراد پیشنهاد شده برای ساختمان های تجاری، بیمارستان ها، فرودگاه ها، مترو ها و هر محیطی که مردم تجمع میکنند.

کارایی دستگاه NVR داهوا  :

دستگاه ترکیبی از الگوریتم Analytics+ با تکنولوژی ePoE داهوا در یک ذخیره کننده ویدئو است. این دستگاه دارای پردازنده چند هسته ای قدرتمند برای مهیا کردن رزولوشن 4K و پردازش همزمان جزییات تصویر توسط نرم افزارهای مختلف را داراست. در ضمن دستگاه می تواند به عنوان دستگاه ذخیره کننده مرکزی و یا پشتیبان گیری اطلاعات استفاده شده و از راه دور کنترل و مدیریت شود. الگوریتم Analytics+ داهوا به طور خاص دقت و قابلیت اطمینان را در دقت تشخیص چهره در مقایسه با معیار های جهانی بهبود بخشیده است. دستگاه می تواند 24 تصویر چهره را در ثانیه در چهار کانال مجزا تحلیل کند و همچنین دارای 20 دیتابیس مجزای تصویر چهره می باشد و تا 100000 چهره را می تواند ذخیره کند. الگوریتم Analytics+ تشخیص چهره داهوا می تواند اطلاعات جانبی چهره را هم استخراج کند و مشخص کند که آیا افراد ماسک زده اند یا نه و در همین حالت دمای بدن افراد را هم تشخیص دهد.

تشخیص چهره در لحظه :

الگوربیتم Analytics+ قابلیت تشخیص چهره را تا 4 کانال ویدئو به صورت جداگانه و درلحظه اجرا میکند. این دستگاه می تواند ویژگی هایی همانند جنس، سن، عینک، سبیل، ماسک و حتی احساسات موجود در چهره را آنالیز و رکورد کند. حتی می تواند ویدئوی چهره هدف را به صورت فیلتر شده در اختیار کارشناسان قرار دهد.

مدیریت دیتابیس چهره :

همانطور که 100000 چهره ذخیره می شود همراه آن ها می توان نام، جنس، تاریخ تولد، ملیت، آدرس، شناسه شخص ( ID )  به همراه چهره ذخیره شود و همین طور دستگاه قابلیت جداسازی کانال های ویدئویی را برای دیتابیس ها دارد که میتوان آن ها را  به صورت مستقل بررسی کنیم.

دوربین های حرارتی داهوا و تشخیص دمای بدن افراد.

ترجمه مقاله : مهندس وهاب حسین زاده لینک مقاله اصلی :

https://us.dahuasecurity.com/wp-content/uploads/2020/03/Dahua_Datasheet_HumanBody_TemperatureMeasurement_Solution_BF3221_v001_005.pdf

بهترین پیشنهادات را در صندوق ورودی خود کسب کنید

نگران نباشید که ما اسپم نمی کنیم

نظر دهید

   پاسخ دهید

   بازیابی رمز عبور
   مقایسه موارد
   • کل (0)
   مقایسه
   0